Szkolenie dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki odbędzie się 10 i 11 grudnia w Warszawie. Organizatorem inicjatywy jest Instytut Książki. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Pierwszego dnia szkolenia, odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. Uczestnicy posłuchają jak autor jeszcze kilka lat temu znany wyłącznie sympatykom fantastyki został autorem bestsellerowej prozy obyczajowej, co przyczyniło się do tego, że porzucił stabilną pracę w bankowości na rzecz pisania, a także dowiedzą się, gdzie szukał inspiracji przy pracy nad książkami: Dygotem, Rdzą czy Śladami.

11 grudnia, podczas drugiego dnia wydarzenia, osoby biorące w nim udział wysłuchają m.in. wykładu „Najgorętsze książki mijającego roku”, który wygłosi Wojciech Stanisławski, dziennikarz, publicysta i historyk. Przedstawi on swój autorski wybór najciekawszych książek mijającego roku, o których warto podyskutować w trakcie klubowych spotkań. Około godziny 10:00 odbędą się jednocześnie dwa panele wykładowe. Pierwszy to „Nie tylko biblioteka wojewódzka — jak zdobyć dodatkowe środki na działalność DKK?”. Drugi natomiast to „Pokaż innym swój klub! — promocja DKK”. Następnie odbędą się kolejne dwa wykłady do wyboru. Jeden dotyczyć będzie poezji wartej uwagi, a drugi prozy wartej uwagi.

Szkolenie odbędzie się w hotelu Ibis Styles przy ul. Grzybowskiej 43 w Warszawie.

Wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.