Tegoroczną Giełdę organizuje Narodowe Centrum Kultury w ramach przygotowań do NieKongresu Animatorów Kultury i odbędzie się 7 grudnia br. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Jak informuje Portal Platforma Kultury, tematem przewodnim tegorocznej Giełdy jest sztuka jako treść i narzędzie służące animowaniu społeczności lokalnych. Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych 20 wybranych projektów z całej Polski.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych poznaniem ciekawych praktyk i wymianą doświadczeń z dziedziny animacji kultury. Podczas Giełdy odbędą się m.in. spotkania z koordynatorami projektów, dyskusje stolikowe oraz debata.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy mają możliwość otrzymania zwrotu kosztów podróży oraz jednego darmowego noclegu (6 lub 7 grudnia 2013 r.). Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować.

Dodatkowo podczas Giełdy będzie okazja, aby porozmawiać o NieKongresie Animatorów Kultury. NieKongres Animatorów Kultury to pierwsze, ogólnopolskie spotkanie animatorów kultury. Jak zapewnia organizator NieKongresu, Narodowe Centrum Kultury, ma to być miejsce, w którym animatorzy kultury się poznają, policzą i zaprezentują doświadczenia, a także zaplanują kolejne działania i zapytają o przyszłość swojego zawodu. Wydarzenie odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku, choć wstępnie planowano grudzień br. (pisaliśmy o tym w październikowym Poradniku Instytucji Kultury).