Do 15 lutego br. trwa głosowanie na książkę, która będzie odczytana podczas Narodowego Czytania 2017. Internauci mogą wybierać spośród takich pozycji wydawniczych jak „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Pamiątek Soplicy” Henryka Rzewuskiego, „Beniowski” Juliusza Słowackiego czy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Z inicjatywą wyboru lektury poprzez internetowe głosowanie wyszedł po raz drugi Prezydent RP.

Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 r. z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czytano wówczas Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, dwa razy Henryka Sienkiewicza i raz Bolesława Prusa. Zeszłoroczna edycja inicjatywy odbyła się 3 września 2016 r. w ponad 2200 miejsc w całej Polsce. W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza odczytała Para Prezydencka.

Aby wziąć udział w tegorocznym głosowaniu, należy wybrać jeden z tytułów i propozycję przesłać drogą mailową na adres narodoweczytanie@prezydent.pl. Wyniki głosowania internauci poznają 21 lutego br.