Do 20 lutego 2020 r. trwa nabór kandydatów do XII edycji Nagrody Magellana na „najlepsze publikacje turystyczne”. Organizatorem konkursu jest Magazyn Literacki KSIĄŻKI.

Nagroda Magellana została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania publikacji turystycznych wyróżniających się starannością o turystyczną jakość i rozbudzających pasję podróżowania. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wyłonienie najbardziej wartościowych publikacji turystycznych wydanych w minionym roku kalendarzowym. W edycji 2020 rozpatrywane będą tytuły wydane od 1 stycznia do 1 grudnia 2019 r.

W konkursie jury wyłoni laureatów w trzynastu kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, a także przewodnik dla dzieci, przewodnik mobilny, przewodnik kulinarny, atlas turystyczny, mapa i plan turystyczny, książka podróżnicza, album, książka reportażowa oraz wydarzenie roku.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [plik DOC] i dostarczyć 3 egzemplarze zgłaszanej publikacji.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Warszawskich Targów Książki.