Do 7 stycznia br. trwa konkurs „Książkowy Guru”, w ramach projektu „Automatyczny Recenzent — inteligentny system rekomendacji książek”, skierowany do członków Dyskusyjnych Klubów Książki. Na laureatów inicjatywy czekają czytniki e-booków, pakiety książek papierowych i elektronicznych. Organizatorami konkursu są Instytut Książki i Literacka Sp. z o.o.

Celem konkursu „Książkowy Guru” jest zebranie danych o fabule książek, niezbędnych do prac badawczych nad systemem rekomendacji książek opartym na algorytmach sztucznej inteligencji. Wirtualny bibliotekarz będzie w stanie polecać książki do czytania po cechach fabuły. Projekt „Automatyczny Recenzent — inteligentny system rekomendacji książek” jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach działania „Projekty B+R przedsiębiorstw”.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wejść na stronę Codoczytania.pl, znaleźć książkę, którą się przeczytało i wybrać cechy pasujące do fabuły. Następnie uczestnik konkursu musi podać adres mailowy oraz wpisać hasło #DKK.

Nagrody w ramach konkursu otrzymają ci uczestnicy, którzy w trakcie trwania konkursu prawidłowo ocenią największą liczbę książek.

Wyniki Konkursu zostaną ustalone w ciągu 7 dni od daty zakończenia konkursu i opublikowane na stronie Codoczytania.pl oraz na stronie Instytutu Książki.