Do 28 lutego br. można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego — Śląski Shakespeare”. Organizatorem inicjatywy jest Biblioteka Śląska w Katowicach. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 26 maja 2017 r.

Konkurs powstał w 2011 r. z myślą zaprezentowania swoich dzieł przez autorów szerszej publiczności i zaistnienia na rynku wydawniczym. Nadrzędnym celem inicjatywy jest promocji młodych autorów i ich twórczości, a także upowszechnianie i rozwijanie świadomości oraz wrażliwości literackiej wśród obywateli.

Konkurs skierowany jest o twórców w wieku od 18 do 40 lat, którzy są autorami wierszy, poematów oraz scenariuszy teatralnych. Zgłaszany przez autorów utwór nie może być wcześniej nigdzie opublikowany.

Aby wziąć udział w VI edycji Konkursu Literackiego Śląski Shakespeare, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [plik PDF] dostępny na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej.

Na laureatów pierwszych trzech miejsc czekają gratyfikacje finansowe. Za pierwsze miejsce autor otrzyma 2000 zł, za drugie i trzecie odpowiednio 1000 zł i 500 zł.