Do 28 lutego br. czytelnicy mogą głosować w IV edycji plebiscytu „Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl”. Do nagrody nominowanych zostało 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce.

Plebiscyt lubimyczytac.pl to doskonała okazja dla czytelników, by w internetowym plebiscycie wyróżnić swoich ulubionych autorów i wydawców. W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 000 głosów.

W tym roku wśród nominowanych znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski i Olga Tokarczuk oraz — wśród autorów zagranicznych — Nicholas Sparks, George R.R. Martin, Jojo Moyes, Yuval Noah Harari czy Stephen King. Największą liczbą nominacji mogą pochwalić się m.in. wydawnictwa: Albatros, Wydawnictwo Literackie, Znak, Otwarte, Wydawnictwo Mag i Fabryka Słów.

O zakwalifikowaniu się do plebiscytu w pierwszej kolejności decydowała liczba opinii i wysokość ocen wystawionych przez użytkowników, w drugiej przyznane książkom nagrody i wyróżnienia.

Każdy internauta w ramach inicjatywy ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca.

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę Lubimy Czytać i oddać swój głos na wybraną książkę.