Do 30 września br. trwa nabór zgłoszeń do akcji czytelniczej „Mirabelka — kiełkująca historia w 100licy” w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, redaktor naczelna serwisu Lustro Biblioteki.

Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka — kiełkująca historia”.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowania historią Polski i włączenie społeczności do świętowania stulecia Niepodległości.

Ze względu na fabułę książki akcja „Mirabelka — kiełkująca historia w 100licy” została podzielona na dwie kategorie. Kategoria pierwsza skierowana jest do bibliotek publicznych dzielnic Warszawy, natomiast druga do bibliotek z całej Polski.

W ramach akcji wybrane biblioteki otrzymają zestawy z materiałami przydatnymi do organizacji warsztatów oraz powalczą o nagrody.

Dla warszawskich bibliotek organizatorzy przygotowali zestawy złożone z książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, scenariusza „Mirabelka — kiełkująca historia” Barbary Marii Morawiec, plakatu w formacie A3 oraz pakietu dyplomów i zakładek.

W konkursie na najlepszą relację z warsztatów biblioteki z Warszawy powalczą o nagrodę główną czyli spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem oraz Martą Kurczewską ilustratorką książki, a także dwa zestawy nowości wydawniczych o wartości 200 zł każdy.

Wszystkie pozostałe biblioteki również mogą skorzystać z udostępnionych materiałów i zorganizować warsztaty w całej Polsce w ramach akcji „Mirabelka — kiełkująca historia w 100licy”. W ramach konkursu na najlepszą relację z warsztatów biblioteki powalczą o nagrodę, na którą składa się zestaw nowości wydawniczych o wartości 300 zł. Nagrodę ufundowała Barbara Maria Morawiec.

Termin realizacji warsztatów w bibliotekach to 1 sierpnia — 14 października 2018 r. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi natomiast w listopadzie.