Do 30 września br. trwa nabór wniosków do konkursu „KANON dziś” na najlepszą akcję promującą czytelnictwo. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu w ramach projektu 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na zwycięską szkołę lub bibliotekę czekają książki oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł.

Konkurs „KANON dziś” opiera się na książkach nagrodzonych w ciągu 25 lat istnienia ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i skierowany jest do nauczycieli i bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych.

Poprzez organizację konkursu organizator chce przypomnieć książki, jakie w ciągu ćwierćwiecza istnienia nagrody zostały wyróżnione i zachęcić dzieci do ich aktywnego czytania poprzez twórcze działanie.

Akcję w ramach inicjatywy należy przeprowadzić między 2 a 31 października 2018 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 listopada br.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [plik PDF].