Aktualności

Z działu Aktualności dowiedzą się Państwo o najbliższych ważnych wydarzeniach dla instytucji kultury, a także możliwości pozyskania dodatkowych środków na działalność instytucji kultury. Tu zdobędą Państwo także informacje o nadchodzących kongresach, szkoleniach czy seminariach.

Aktualności publikowane w Portalu Instytucji Kultury stanowią znakomite uzupełnienie informacji zawartych w Poradniku Instytucji Kultury.

[Szkolenie] Jak zgodnie z najnowszymi przepisami o czasie pracy zaplanować pracę w instytucjach kultury? — Online, 28.06.2023

Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, wydawca Poradnika Instytucji Kultury, zaprasza na jednodniowe specjalistyczne warsztaty online pt. Jak zgodnie z najnowszymi przepisami o czasie pracy zaplanować pracę w instytucjach kultury?.

[Webinar] Kontrola i audyt organizatora w instytucji kultury — Online, 14.06.2023

Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, wydawca Poradnika Instytucji Kultury, zaprasza na szkolenie pt. Kontrola i audyt organizatora w instytucji kultury.

Trwa nabór do kolejnej edycji programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”!

Do 7 lipca br. trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”!. Organizatorem inicjatywy jest Instytut Książki. Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Budżet projektu wynosi 2 500 000 zł.

Weź udział w konkursie na najlepsze opowiadanie 2023 roku, organizowanego w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Do 16 lipca br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu na najlepsze opowiadanie 2023 r., którego inicjatorem jest Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator 19. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Murowałem całą noc”. Na laureatów inicjatywy czeka łącznie 3000 złotych.

Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Złota Róża 2023”

Do 1 lipca br. trwa nabór zgłoszeń do nagrody „Złota Róża 2023” dla książki popularyzującej naukę. Organizatorami inicjatywy są redakcja miesięcznika „Nowe Książki” i Festiwal Nauki w Warszawie.

Trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu „Poetyckie Jaskółki”

Do 31 października br. trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Poetyckie Jaskółki”. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja „Zawsze Warto”.

[Szkolenie] Wszystko, co dyrektor instytucji kultury powinien wiedzieć o kontroli zarządczej — Online, 31.05.2023

Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, wydawca Poradnika Instytucji Kultury, zaprasza na szkolenie pt. Wszystko, co dyrektor instytucji kultury powinien wiedzieć o kontroli zarządczej.

Nagraj piosenkę ze śpiewnika NCK i weź udział w tegorocznej edycji konkursu Zaśpiewajmy.pl!

Do 16 czerwca br. trwa nabór zgłoszeń do IV edycji konkursu Zaśpiewajmy.pl!, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

[Webinar] Sprawozdania Rb-N i Rb-Z w instytucji kultury — Online, 13.06.2023

Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, wydawca Poradnika Instytucji Kultury, zaprasza na webinar pt. Sprawozdania Rb-N i Rb-Z w instytucji kultury.

Tylko do końca maja br. można zgłaszać książki do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy

Do 31 maja br. trwa nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego na najlepszą książkę historyczną minionego roku. Na laureata inicjatywy czeka 50 000 zł. Fundatorem i organizatorem nagrody jest m.st. Warszawa, jej współorganizatorami natomiast Dom Spotkań z Historią i Fundacja im. Kazimierza i Zofii Moczarskich.