W dziale Najnowsze publikacje znajdą Państwo informacje o naszych publikacjach jednorazowych: książkowych i w wersji elektronicznej. Nasze fachowe publikacje książkowe z dziedzin prawa niezbędnych w funkcjonowaniu instytucji kultury cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Prenumeratorom Poradnika Instytucji Kultury przysługują rabaty na nasze publikacje jednorazowe!
Aby ułatwić Państwu zrozumienie tych zagadnień, redakcja Poradnika Instytucji Kultury przygotowała wyjątkowo praktyczną publikację pt.
Rachunkowość i finanse w instytucjach kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Znajdą w niej Państwo porady dotyczące:
Aby ułatwić Państwu organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej, redakcja Poradnika Instytucji Kultury przygotowała wyjątkowo praktyczną publikację pt.
Działalność kulturalna. Wybrane akty prawne
W tej jedynej na rynku specjalistycznej publikacji książkowej znajdą Państwo m.in. podręczny zbiór przepisów niezbędnych w każdej instytucji kultury:
Aby ułatwić Państwu opracowanie pism i dostosowanie ich brzmienia do konkretnych potrzeb danej instytucji kultury, redakcja Poradnika Instytucji Kultury przygotowała wyjątkowo praktyczną publikację pt.
Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
Wzory, procedury wprowadzania, komentarze ze wzorami dokumentów w wersji Word na pendrivie.
Z tej jedynej na rynku na specjalistycznej publikacji książkowej dowiedzą się Państwo m.in.:
Dodatkowym atutem publikacji jest dołączony do niej pendrive z wzorami uchwał organizatora w sprawach związanych ze statutem instytucji kultury, regulaminy, instrukcje, polityka rachunkowości z opisem kont, wzór planu finansowego i dokumenty z zakresu kontroli zarządczej a także zarządzenia dyrektora dotyczące wprowadzenia albo zmian w poszczególnych dokumentach.
Aby ułatwić Państwu weryfikację, czy polityka rachunkowości w Państwa instytucji kultury zawiera prawidłowe sformułowania i jest dostosowana do specyfiki jednostki, redakcja Poradnika Instytucji Kultury, przygotowała publikację książkową z wzorami dokumentów na pendrivie, pt.
Rozwiązania największych problemów dotyczących planu finansowego instytucji kultury
Z praktycznym komentarzem do planu kont
W książce znajdą Państwo porady:
Dodatkowym atutem publikacji jest dołączony do niej pendrive z przykładową polityką rachunkowości, która uwzględnia plan kont i ich opisem (z komentarzem) a także wzory zarządzeń dyrektora dotyczące wprowadzenia albo zmian w polityce rachunkowości.
Aby ułatwić Państwu zrozumienie przede wszystkim finansowych aspektów zarządzania składnikami majątku w instytucji kultury redakcja Poradnika Instytucji Kultury przygotowała praktyczną i pełną przykładów publikację książkową pt.
Majątek instytucji kultury w rachunkowości i podatkach. Z uwzględnieniem nowego KSR nr 11 „Środki trwałe”
Z praktycznej publikacji, stworzonej z myślą o specyficznych zasadach zarządzania składnikami majątku instytucji kultury, dowiedzą się Państwo m.in.:
Aby ułatwić Państwu weryfikację, czy polityka rachunkowości w Państwa instytucji kultury zawiera prawidłowe sformułowania i jest dostosowana do specyfiki jednostki, redakcja Poradnika Instytucji Kultury, przygotowała publikację książkową z wzorami dokumentów na pendrivie, pt.
Polityka rachunkowości w instytucjach kultury
Z praktycznym komentarzem do planu kont
W książce znajdą Państwo porady:
Dodatkowym atutem publikacji jest dołączony do niej pendrive z przykładową polityką rachunkowości, która uwzględnia plan kont i ich opisem (z komentarzem) a także wzory zarządzeń dyrektora dotyczące wprowadzenia albo zmian w polityce rachunkowości.
Aby ułatwić zrozumienie i zastosowanie nowych przepisów w Państwa instytucjach kultury, redakcja „Poradnika Instytucji Kultury” przygotowała nową publikację książkową pt.
Nowe przepisy dla instytucji kultury. Praktyczny komentarz do zmian.
Z nowej książki dowiedzą się Państwo m.in.:
Do współpracy przy tej pozycji zaprosiliśmy najlepszych specjalistów w różnych dziedzinach prawa. Nasi eksperci porównują stare i nowe przepisy, komentując najważniejsze zmiany, zwracając uwagę na możliwości zastosowania wprowadzonych rozwiązań w poszczególnych instytucjach kultury. Wskazują przy tym na trudności, które się z tymi rozwiązaniami wiążą.
Aby ułatwić Państwu wprowadzenie systemu kontroli zarządczej albo ocenę, czy działa on w Państwa instytucji kultury prawidłowo, redakcja Poradnika Instytucji Kultury przygotowała publikację książkową z wzorami dokumentów na dołączonym do niej pendrivie, pt.
Kontrola zarządcza w instytucjach kultury. Komentarz z gotowymi do użycia wzorami dokumentów.
Z praktycznej, stworzonej z myślą o specyficznych zasadach funkcjonowania instytucji publikacji dowiedzą się Państwo:
W specjalnie przygotowanej publikacji przybliżamy zagadnienia związane z systemem kontroli zarządczej w instytucjach kultury, a także prezentujemy wzory najczęściej występujących w związku z tym zagadnieniem dokumentów.
Aby ułatwić Państwu planowanie pracy w instytucjach kultury zgodnie z przepisami, redakcja Poradnika Instytucji Kultury przegotowała publikację pt.
Czas pracy w instytucjach kultury. Praktyczny przewodnik po przepisach.
Z praktycznej publikacji dowiedzą się Państwo:
Dodatkowym atutem książki są liczne przykłady zastosowania przepisów dotyczących czasu pracy w instytucjach kultury a także wzorcowe zapisy regulaminu pracy w tym zakresie oraz wzory niektórych dokumentów.
Każdy księgowy dba o porządek w dokumentach, gdyż tylko wtedy łatwo i szybko może dotrzeć do potrzebnych informacji, sprawdzić daną operację, wychwycić ewentualne błędy i je skorygować. Rachunkowość instytucji kultury jest bezpośrednio związana z jej sprawozdawczością, gdyż na podstawie danych z rzetelnie i bezbłędnie prowadzonych ksiąg rachunkowych sporządza się sprawozdania finansowe, a także budżetowe.
Aby przybliżyć Państwu problematykę dotyczącą sporządzenia sprawozdania finansowego instytucji kultury oraz tych sprawozdań budżetowych, które mają one obowiązek składać, Redakcja Poradnika Instytucji Kultury przygotowała nową publikację pt.
Zamknięcie roku w instytucjach kultury. Sprawozdawczość bez tajemnic.
W przygotowanej z myślą o instytucjach kultury praktycznej publikacji znajdą Państwo odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
Autorki książki, Ewa Ostapowicz oraz Marianna Sobolewska, na licznych przykładach i propozycjach ewidencji księgowej rozwiązują problemy i rozwiewają wątpliwości głównych księgowych w instytucjach kultury związane z zamknięciem roku oraz przygotowaniem sprawozdań budżetowych.