Rusza czwarta runda międzynarodowego programu The International Librarians Network. Udział w projekcie ILN wziąć mogą bibliotekarze, studenci bibliotekoznawstwa oraz pracownicy ośrodków informacji naukowej ze wszystkich zakątków globu. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 15 lutego 2015 r. za pomocą elektronicznego arkusza dostępnego na stronie internetowej ILN.

The International Librarians Network to australijska inicjatywa, której nadrzędnym celem jest stworzenie sieci międzynarodowych kontaktów zawodowych za pomocą Internetu. Program, którego hasłem przewodnim jest A meeting place for librarians from around the world polega na łączeniu w pary uczestników pochodzących z różnych stron świata. Ideą tego projektu jest także wymiana doświadczeń między uczestnikami, którzy w normalnym świecie nigdy nie mogliby się spotkać. To Internet daje im taką możliwość.

Uczestnicy projektu mogą komunikować się drogą mailową, poprzez komunikatory internetowe czy serwisy społecznościowe. Współpraca między wyznaczonymi osobami trwać będzie od marca do czerwca 2015 r.

Udział w programie ILN jest bezpłatny. Warunkami uczestnictwa w projekcie są jedynie:

  • znajomość języka angielskiego,
  • dostęp do Internetu,
  • chęć dzielenia się doświadczeniem.

Zgłoszenia można składać poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej ILN.