9 marca br. od godziny 18:00 do 19:30 odbędzie się webinarium profesor Ewy Łętowskiej „Po co ludziom konstytucja?”, której organizatorem jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Spotkanie poświęcone będzie znaczeniu konstytucji dla społeczeństwa. Za realizację webinarium odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Udział w webinarium jest bezpłatny. W spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 500 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Nadrzędnym celem webinarium jest zapoznanie uczestników z rolą konstytucji w życiu obywateli. Spotkanie ma za zadanie również uświadomienie osobom biorącym w nim udział, jak istotne problemy może rozwiązać konstytucja. W trakcie webinarium za pomocą moderowanego czatu uczestnicy będą mogli zadawać pytania związane z tematyką spotkania, a także uzyskać odpowiedzi na niektóre z nich.
Aby wziąć udział w webinarium, należy wypełnić formularz rejestracyjny — podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy. Na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do webinarium. 9 marca — na kilka minut przed godziną 18:00 — wystarczy kliknąć w otrzymany link i w ten sposób dołączyć do transmisji.
Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting/ClickWebinar i będzie rejestrowane, a jego nagranie zostanie udostępnione na kanale Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na YouTube.
Prelegentem webinarium będzie Ewa Łętowska, która jest profesorem nauk prawnych. Profesor Łętowska jest także autorką ponad 300 publikacji z zakresu prawa cywilnego, konstytucyjnego oraz ochrony praw konsumentów. Ponadto była ona pierwszą Rzeczniczką Praw Obywatelskich, a w latach 1999–2002 była sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego, a przez następne przez 9 lat sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Współpracowała także z Helsińską Fundacją Praw Człowieka.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która jest organizatorem inicjatywy, jako główny cel swojej działalności postawiła sobie rozwijanie kultury wolności i praw człowieka w kraju i za granicą.
Szczegółowe informacje dotyczące webinarium znajdują się na stronie internetowej Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.