Do 31 sierpnia br. trwa nabór do Ogólnopolskiego Konkurs im. Andrzeja Krzyckiego na debiutancką książkę poetycką. Organizatorami Konkursu są „Zeszyty Poetyckie”, Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego w Gnieźnie oraz Miasto Gniezno.

Konkurs skierowany jest do autorów, którzy do 31 sierpnia 2016 r. nie ukończyli 35. roku życia i są przed debiutem wydawniczym. Nagroda im. Andrzeja Krzyckiego ma na celu umożliwienie poetom możliwości zaistnienia w środowisku literackim oraz dać im szansę na publikację najlepszego w danym roku tomu poezji.

Spośród nadesłanych prac jury wybierze 10 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do Gniezna na VI Festiwal Literacki PRETEKSTY Gniezno 2016. Festiwal potrwa od 30 września do 2 października 2016 r. i w jego czasie nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników. Zaproszeni do Gniezna finaliści podczas spotkań autorskich zaprezentują swoją twórczość.

Nagrodą w Konkursie jest publikacja zwycięskiej pracy w postaci książki. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.

Aby wziąć udział w tej inicjatywie, należy przesłać prace na adres krzycki@gniezno.eu. Należy również podać swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu oraz datę urodzenia.