Zachęcamy do udziału w III edycji konkursu „Stara Tradycja” zorganizowanym jest przez Fundację „Wszystkie Mazurki Świata” w ramach festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Zgłoszenia jeszcze tylko do 1 kwietnia!

Uczestnikami mogą być soliści (śpiewacy i instrumentaliści), jak i zespoły (muzyczne – kapele oraz śpiewacze), którzy:

  • nie mają jeszcze na swym koncie autorskiej publikacji płytowej,
  • nie są laureatami poprzedniej edycji tego konkursu.

Jak można się dowiedzieć ze strony Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, celem konkursu jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków — kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych lub historycznych) oraz poszukiwanie formuł na obecność tej muzyki we współczesnej kulturze.

Laureaci:

  • otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 2000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce) oraz 1000 zł (III miejsce),
  • spośród laureatów konkursu wybrani zostaną uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (kategoria „Folklor rekonstruowany”),
  • a zdobywca I miejsca otrzyma także zaproszenie do gościnnego występu podczas jednego z koncertów na Festiwalu „Nowa Tradycja” organizowanego w Warszawie w dniach 16-19 maja 2013 r. przez Program II Polskiego Radia.

Formularz zgłoszenia (który mogą Państwo pobrać ze strony www.festivalmazurki.pl) wraz z nagraniami należy przesłać do 1 kwietnia na adres: stara.tradycja@festivalmazurki.pl.