- Czy w czasie urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego można podpisać z pracownicą umowę-zlecenie?
- Czy zastępcy dyrektora instytucji kultury należy się oprawa emerytalna z regulaminu wynagradzania czy z ustawy kominowej?
- Jaka jest najnowsza lista zawodów, do której stosuje się koszty autorskie w podatku dochodowym od osób prawnych?
- Jak rozliczyć fakturę za występ szwajcarskiego stowarzyszenia zwolnionego w tym kraju z VAT?
- Czy bibliotekarka, która jest osobą odpowiedzialną materialnie za zbiory biblioteczne, może być powołana w skład komisji inwentaryzacyjnej jako jej członek?
- Czy koszty zakupu artykułów żywnościowych na pożegnanie członków działającego przy instytucji zespołu ludowego można pokryć z dotacji podmiotowej?
- Jak ująć w księgach rachunkowych operacje związane ze sprzedażą (likwidacją) części środka trwałego oraz jak tę sytuację zaprezentować w sprawozdaniu finansowym instytucji?
- W jakim zakresie można wykorzystać teledysk artysty umieszczony w serwisie YouTube do promocji organizowanego przez instytucję jego koncertu?
- Jakie jest zakres obowiązków głównego księgowego instytucji kultury?
- Przerwanie imprezy plenerowej w związku z pogorszeniem pogody — jak rozliczyć się z artystami i pracownikami obsługi?
- Czy instytucja kultury, która nie jest podatnikiem VAT, a otrzymała fakturę za materiały budowlane z odwrotnym obciążeniem, musi podjąć jakieś działania, aby rozliczyć VAT?
- Czy instytucja może zakupić artykuły spożywcze takie jak np. kawa, herbata, ciasto, batoniki dla dzieci na daną imprezę kulturalną lub sportową i z jakich środków można sfinansować te zakupy?
- Czy księgowy w instytucji ma obowiązek księgować zaangażowanie budżetowe i rozliczać tak jak wymaga urząd gminy?
- Cyberbezpieczeństwo — co każdy pracownik instytucji kultury powinien o nim wiedzieć, aby nie narażać siebie oraz instytucji, jakie potknięcia mogą być najgorsze dla instytucji i jak szkolić pracowników w tym względzie?