- Czy można zmienić dodatek funkcyjny z procentowego na stałą wartość kwotową i z zachowaniem jego wysokości?
- Jakie są dopuszczalne przez prawo formy przekazania budynku dla instytucji kultury przez organizatora?
- W jaki sposób ewidencjonować w księgach rachunkowych nakłady poniesione na wytworzenie we własnym zakresie strojów teatralnych i jak dokonać wyceny ich poszczególnych elementów w celu przyjęcia na stan w ewidencji niskocennych środków trwałych?
- Czy w sytuacji, gdy ojciec dziecka nie skorzysta z 9 tygodni urlopu rodzicielskiego, pracownica może skorzystać z 41 tygodni tego urlopu?
- Czy instytucja ma prawo amortyzować podatkowo składniki majątku wykorzystywane zarówno w działalności kulturalnej, jak i w działalności gospodarczej?
- Jak prawidłowo zakończyć stosunek pracy, jeśli pracownik przedłoży zaświadczenie o całkowitej utracie zdolności do pracy?
- Jak ustalić wartość początkową budowanej dla instytucji kultury drogi przeciwpożarowej?
- Czy instytucja ma obowiązek podpisać z autorem utworów umowę licencyjną oraz wypożyczyć od niego materiały nutowe, z których on sam wraz z zespołem (np. chórem, orkiestrą) korzysta podczas koncertu?
- Czy instytucja kultury powinna wprowadzić do statutu postanowienia o ewentualnej odsprzedaży niewykorzystanej energii i przeznaczeniu przychodów na cele statutowe?
- Kiedy wprowadzać zmiany w planie finansowym?
- Czy w związku z powierzeniem nadzoru nad innym pracownikiem koordynator placówek instytucji kultury powinien otrzymać dodatek funkcyjny?
- Czy wygraną pieniężną w konkursie można podzielić między członków zwycięskiego zespołu tak, aby nie przekroczyć kwoty limitu zwolnienia od podatku dochodowego w wysokości 2000 zł?