Do 11 marca br. można ubiegać się o dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego, którego organizatorami są Miasto Wrocław oraz Biuro Festiwalowe Impart 2016. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wspieranie finansowe wydawnictw w publikacji książek i czasopism związanych z Dolnym Śląskiem. I edycja wydarzenia jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Wrocławski Program Wydawniczy powstał w celu propagowania wartościowej artystycznych i merytorycznych literatury. Ideą przyświecającą twórcom inicjatywy było także wspieranie czasopism o profilu kulturalno-artystycznym.

Program skierowany jest do wydawców oraz organizacji pozarządowych.

W ramach I edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego można ubiegać się o dofinansowanie publikacji utworów z zakresu literatury nauk humanistycznych oraz publikacji zagranicznych tłumaczonych na język polski. Mowa tutaj o książkach drukowanych, e-bookach czy audiobookach. Można także ubiegać się o finansowanie czasopism kulturalno-artystycznych. Periodyki te mają za zadanie prezentować różne dziedziny sztuki i promować dyskurs krytyczny, który wzbogaci ofertę kulturalną Wrocławia.

Głównym kryterium branym pod uwagę przy ocenie wniosków będzie doświadczenie wydawców w działalności wydawniczej, umiejętność efektywnej promocji i dystrybucji wydawanych publikacji, a także zwiększenie ich dostępności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Projekty wydawnicze mają być oceniane również pod względem walorów artystycznych, poznawczych i społecznych.

Aby wziąć udział w I edycji projektu, należy złożyć wniosek do sekretariatu Biura Festiwalowego Impart 2016, mieszczącego się przy ul. Komuny Paryskiej 39 41 we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje o programie na stronie internetowej Wrocławskiego Programu Wydawniczego.

Biuro Festiwalowe Impart 2016 jest miejską instytucją kultury, która odpowiada za organizację wydarzeń związanych z Europejską Stolicą Kultury — Wrocław 2016.