Tylko do 21 października br. trwa dla nabór instytucji kultury w jesienno-zimowej edycji projektu „Staże w instytucjach kultury”, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Nabór skierowany jest do instytucji, które chciałby przyjąć do swojego zespołu stażystów. Staże w instytucjach kultury umożliwiają studentom zdobycie pierwszych szlifów zawodowych a instytucjom kultury zapewniają możliwość pozyskania nowych, kreatywnych pracowników.

Termin rozmów kwalifikacyjnych przewidziano na 5–16 listopada br. Staże natomiast powinny rozpocząć się 5 listopada br. i potrwać do 31 marca 2016 r. Tryb realizacji stażu będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między stażystą a instytucją oferującą miejsce stażowe. Mogą to być dowolne godziny i dni, w rezultacie dające czas realizacji stażu od 160 godzin do 320 godzin.

Aby wziąć udział w naborze, wystarczą trzy kroki, aby zgłosić ofertę stażową. Należy zarejestrować się na swoje konto lub zalogować na portalu Pracuj w kulturze. Następnie trzeba założyć profil instytucji i wypełnić formularz oferty stażowej.