Do 22 października br. trwa Europejski Tydzień Kodowania. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!”. Organizatorem inicjatywy w Polsce jest Ministerstwo Cyfryzacji.

W ramach akcji odbywają się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy wprowadzą uczestników w podstawy programowania. W poprzedniej edycji w wydarzeniach wzięło udział blisko milion uczestników.

Tydzień Kodowania to okazja, by w trakcie dziesiątek wydarzeń dziejących się w Twojej okolicy, spróbować swoich sił w zabawie w tworzenie gier, rozwiązywanie łamigłówek czy sterowanie robotami. To świetna zabawa zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Aby wziąć udział w inicjatywie, wystarczy zorganizować wydarzenie zachęcające do nauki programowania. Zakres tematyczny jest szeroki, w akcję wpisują się zajęcia z zakresu pobudzania kreatywności czy druku 3D. Zarejestruj swoje wydarzenie i umieść je na mapie wydarzeń, a następnie dzięki stronie koduj.gov.pl informuj zainteresowanych o kolejnych wydarzeniach, jakie będziesz organizować.

Dla organizatorów, którzy zgłoszą swoje wydarzenia, a po zajęciach prześlą krótkie podsumowanie, przygotowane zostaną certyfikaty.

Na czas kampanii Ministerstwo Cyfryzacji utworzyło Biuro Code Week. Jego zadaniem jest odpowiadanie na pytania i wątpliwości uczestników. Specjalnie na tą okoliczność powstał adres mailowy codeweek@mc.gov.pl oraz infolinia 22 245 54 49.