Jeszcze tylko do 18 grudnia br. można zgłaszać kandydatów do XI edycji konkursu na Najlepsza Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Organizatorem inicjatywy jest Empik.

„Przecinek i Kropka” to ogólnopolski program, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci oraz promocja najbardziej wartościowych i najpiękniej wydanych książek, przede wszystkim pod względem literackim, graficznym i edytorskim. Elementami programu są m.in. konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej.

W tegorocznej edycji konkursu jury wybierze najlepsze tytuły spośród dziecięcych wydawnictw wydanych po raz pierwszy na polskim rynku w 2019 r. Do nagrody wydawcy mogą zgłaszać także nowe tłumaczenia książek oraz utwory w zmienionej szacie graficznej.

Książki w ramach inicjatywy można zgłaszać w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody zostaną przyznane tytułom przeznaczonym dla maluchów do 5. roku życia, dla dzieci w przedziale wiekowym 6–8 lat oraz od 9 do 12 lat.

Pod koniec stycznia 2020 r. jury wybierze po 5 najlepszych książek w każdej kategorii wiekowej, a ostatecznie zwycięzców wytypują czytelnicy. Głosowanie internautów rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 10 marca 2020 r.

Laureatów w każdej z kategorii poznamy 4 kwietnia 2020 r. podczas Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [plik DOC] i przesłać go na adres przecinekikropka@empik.com.