Do 5 listopada br. trwa nabór zgłoszeń do III edycji ogólnopolskiej konferencji „Wolontariat w kulturze”. Organizatorami inicjatywy są Narodowe Centrum Kultury i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział w akcji jest bezpłatny.

Konferencja „Wolontariat w kulturze” to spotkanie praktyków i liderów wolontariatu, a także przedstawicieli instytucji i organizacji, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wolontariuszami. 26 listopada uczestnicy spotkają się w Muzeum Narodowym w Warszawie, żeby rozmawiać o sposobach na udaną współpracę z wolontariuszami w sektorze kultury. Podczas III edycji wydarzenia osoby biorące udział w inicjatywie rozmawiać będą także o wolontariacie dla dziedzictwa i wolontariacie młodzieżowym.

Konferencja skierowana jest do pracowników instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, zajmujących się projektami kulturalnymi, którzy prowadzą lub będą prowadzić projekty wolontariatu w swoich instytucjach, pracowników nadzorujących projekty wolontariatu w instytucji, osób decyzyjnych, od których zależy, czy dojdzie do stworzenia projektu wolontariatu w instytucji, oraz do ekspertów w obszarze wolontariatu w instytucjach kultury.

Podczas konferencji uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych, sesji stolikowej i warsztatach, które wzmocnią ich kompetencje w zakresie współpracy z wolontariuszami. Podczas wizyty studyjnej, przedstawiciele Muzeum Narodowego w Warszawie pokażą, jak w praktyce wyglądają skutecznie prowadzone programy w obszarze wolontariatu.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.