Ruszyły zgłoszenia do III edycji akcji Noc Bibliotek 2017, której organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Hasło tegorocznej akcji to „Czytanie porusza”. Inicjatywa odbędzie się w sobotę 3 czerwca.

Noc Bibliotek to ogólnopolska nocna akcja promująca czytelnictwo. Dla bibliotek to także świetna okazja do tego, by w nietypowy sposób pokazać swoje zbiory oraz do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych dla osób biorących udział w akcji.

Udział w inicjatywie mogą wziąć wszystkie biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne, biblioteki wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne a nawet biblioteki instytutów naukowych i instytucji.

Biblioteki biorące udział w akcji otrzymają materiały promocyjne takie jak plakaty, naklejki, zakładki oraz książki, w tym „Małą książkę na Noc Bibliotek. Poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy w akcji” oraz wsparcie promocyjne i edukacyjne poprzez np. zorganizowanie webinariów.

Wszystkie biblioteki biorące udział w danej edycji pojawiają się na mapie Nocy Bibliotek na stronie akcji. W ubiegłorocznej akcji wzięło udział 1000 bibliotek z całej Polski.

Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Nocy Bibliotek.