Ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji „Nocy Bibliotek”, której organizatorami są Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza”, Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Książki. „Noc Bibliotek” organizowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. II edycja tej inicjatywy odbędzie się 4 czerwca 2016 r.

„Noc Bibliotek” to ogólnopolska impreza popularyzująca czytelnictwo oraz promująca biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Dla bibliotek jest to także idealna okazja, aby w ciekawy i interesujący sposób zaprezentować swoje zbiory i ofertę edukacyjno-kulturalną. Jest to także sposób na poszerzenie grona czytelników.

Do tegorocznej akcji zgłaszać się mogą wszystkie biblioteki, w tym również szkolne i pedagogiczne. W ubiegłorocznej edycji inicjatywy wzięło udział ponad 600 bibliotek z całej Polski.

Aby zarejestrować swoją bibliotekę, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ponadto wszystkie zgłoszone w akcji biblioteki mogą wziąć udział w bezpłatnej transmisji online w centralnej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 30 maja od 19.00 do 22.30 w Bibliotece Narodowej. Czytelnicy zebrani w bibliotekach w całej Polsce będą mogli zadawać pytania gościom centralnej inauguracji. Wśród zaproszonych gości są m.in. aktorki Teresa Lipowska i Joanna Brodzik, prof. Jerzy Bralczyk oraz znakomity dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł, autor m.in. „Antologii polskiego reportażu”. Transmisja online odbędzie się na platformie clickmeeting.pl

Szczegółowe informacje dotyczące II edycji Nocy Bibliotek znajdują się na stronie internetowej akcji.