Do 15 grudnia br. można zgłaszać kandydatów do czwartej edycji nagrody The London Book Fair Excellence Awards. Nagrody przyznane zostaną w 16 kategoriach za wybitne osiągnięcia wydawnicze w mijającym roku. W trzech kategoriach nagrody zostaną wręczone tylko dla kandydatur z Polski. Laureatów konkursu poznamy 14 marca 2017 roku, na The London Book Fair, na których Polska wystąpi jako Market Focus Country.

The London Book Fair Excellence Awards to nagrody branży wydawniczej promujące innowacyjne przedsięwzięcia i przełomowe inicjatywy wydawnicze na świecie. Ich celem jest zwrócenie uwagi na osoby o wybitnym wkładzie w międzynarodowy przemysł wydawniczy.

O nagrody w dziesięciu spośród szesnastu kategorii mogą się ubiegać podmioty zagraniczne, trzy są dostępne wyłącznie dla wydawców brytyjskich, a trzy kolejne kategorie są zarezerwowane wyłącznie dla kraju Market Focus, którym w przyszłym roku jest Polska. Kategorie otwarte wyłącznie dla kandydatur z Polski to The Market Focus Poland Adult Trade Publisher Award, The Market Focus Poland Children’s and Young Adult Publisher Award oraz The Market Focus Poland Outstanding Contribution Award. Wydawcy z Polski mogą zostać zgłoszeni również w pozostałych dziesięciu kategoriach.

W tym roku nagrodę w kategorii Educational Learning Resources Award otrzymało poznańskie Supermemo, a w czołówce nominowanych do nagród znalazły się natomiast Wydawnictwo Dwie Siostry oraz Festiwal Conrada.

Kandydatów do nagrody można zgłaszać poprzez stronę internetową The London Book Fair.

Ceremonia przyznania nagród odbędzie się 14 marca 2017 r. w londyńskiej hali Olympia.