Do tego dnia można wziąć udział w kolejnej edycji inicjatywy „Zaproś nas do siebie! 2018”, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu Kadra Kultury. Warsztaty inauguracyjne odbędą się w dniach od 11 do 13 kwietnia.

„Zaproś nas do siebie!” to projekt szkoleniowy, w którym uczestnicy poprzez doświadczenie poznają dobre praktyki oraz budują relacji między sobą. Dodatkowo w tym roku dyrektorzy biorący udział dostaną wsparcie w zakresie budowania i zarządzania zespołem oraz zarządzania procesem zmiany, który będzie zachodził w ich instytucji.

W tegorocznej edycji zaplanowano siedem wizyt studyjnych, cykl webinariów, warsztatów dla dyrektorów instytucji oraz zadań domowych, które zaangażują cały zespół. Uczestnictwo w przedsięwzięciu gwarantuje wsparcie z zakresu wzmacniania kompetencji całego zespołu, mapowania lokalnych zasobów kulturalnych, budowania marki instytucji kultury i jej oferty, która kompleksowo odpowie na potrzeby mieszkańców.

W ramach akcji 20 ośrodków kultury z całej Polski zostanie zaproszonych do wspólnego spędzenia ponad 300 godzin podczas wizyt studyjnych, warsztatów i webinariów.

Akcja „Zaproś nas do siebie! 2018” skierowana jest do samorządowych instytucji kultury, które są gotowe do aktywnego uczestnictwa w programie, chcą czerpać z lokalnych zasobów kulturowych i nie boją się zmian. Instytucją uczestniczącą w projekcie może zatem być dom, ośrodek lub centrum kultury posiadające status samorządowej instytucji kultury i wpisane do właściwego rejestru instytucji kultury.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.