Do 21 sierpnia br. trwa nabór zgłoszeń na szkolenie dla uczestników projektu Staże w instytucjach kultury, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szkolenie odbędzie się od 3 do 6 września 2018 r. w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

Szkolenie jest skierowane do uczestników projektu Staże w instytucjach kultury, którzy brali udział w Edycji Letniej 2017, Jesienno-Zimowej 2017, Wiosennej 2018 oraz dopełnili formalności związanych z ukończeniem stażu, tj. dostarczyli w terminie wszystkie dokumenty: plan stażu, sprawozdanie ze stażu oraz list rekomendacyjny.

Szkolenie składać się będzie z trzech części. Pierwsza część dotyczyć będzie autoprezentacji i pracy zespołowej. W czasie 11 godzin uczestnicy poznają się i porozmawiają o tym, co się dla nich liczy w pracy w kulturze, jak sobie wyobrażają siebie na swojej zawodowej ścieżce. Druga część szkolenia dotyczy tematu „Moje miejsce i rozwój zawodowy w zorganizowanym społeczeństwie”. To okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy w trzech sektorach branży kultury. Podczas trzeciej części szkolenia uczestnicy skupią się na promocji instytucji kultury w Internecie, a w szczególności na możliwościach Facebooka. Ta część szkolenia będzie okazją do przećwiczenia sposobów tworzenia komunikatów w mediach społecznościowych. Przybliży także techniki zarządzania hejtem w Internecie.

W ramach szkolenia Narodowe Centrum Kultury zapewnia uczestnikom przejazd na trasie Warszawa — ośrodek szkoleniowy — Warszawa, materiały szkoleniowe, wyżywienie i zakwaterowanie w ośrodku szkoleniowym oraz wyjście do teatru lub kina.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.