Do 10 września br. polscy wydawcy mogą zgłaszać do projektu „In Other Words” tytuły książek dla dzieci w wieku 6‒12 lat, które nie zostały jeszcze przetłumaczone na angielski. Organizatorem inicjatywy jest fundacja Book Trust.

„In Other Words” to brytyjski projekt promujący książki dla dzieci napisane przez autorów z całego świata na brytyjskim rynku wydawniczym.

Spośród zgłoszonych książek brytyjscy eksperci wybiorą dziesięć, których obszerne fragmenty zostaną przetłumaczone na język angielski. Następnie w lutym 2018 r. spośród dziesięciu jury wybierze cztery książki, na wydanie których wydawcy otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 1500 funtów. Fundacja Book Trust zaprezentuje również wybrane książki w trakcie londyńskich targów książki „London Book Fair” w kwietniu 2018 r.

W ubiegłym roku wydawcy z całego świata zgłosili do inicjatywy prawie 400 tytułów. Aż trzy tytuły zostały sprzedane wydawcom z Wielkiej Brytanii.

Wydawcy mogą zgłosić maksymalnie dwa tytuły. Prace te muszą być opublikowane do 31 października 2017 r. i muszą być napisane przez żyjącego autora. Prace muszą mieć także przynajmniej 4000 słów.

Książki należy zgłosić poprzez stronę internetową projektu.