Do 26 listopada br. trwa nabór zgłoszeń do II Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat w kulturze”, która odbędzie się 4 grudnia 2017 r. w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Organizatorem inicjatywy są Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacja Kronenberga. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział w konferencji jest bezpłatny. II Ogólnopolska Konferencja „Wolontariat w Kulturze” to wydarzenie towarzyszące inicjatywie Kulturalny Bilet Wolontariusza.

Po raz drugi pracownicy sektora kultury i eksperci z zakresu wolontariatu z całego kraju spotkają się, żeby wymieniać się doświadczeniami, dobrymi praktykami, czerpać inspiracje i rozwijać kompetencje. Spotkanie będzie wypełnione panelami dyskusyjnymi, warsztatami, prezentacjami najciekawszych projektów i konsultacjami z ekspertami.

Udział w II Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat w kulturze” mogą wziąć koordynatorzy i osoby odpowiedzialne za wolontariat w instytucjach kultury, a także te osoby, które przygotowują się do przejęcia obowiązków związanych z zarządzaniem wolontariuszami lub projektami z ich udziałem. Mile widziani są zarówno reprezentanci instytucji już doświadczonych w prowadzeniu wolontariatu, jak i tych dopiero planujących jego wdrożenie.

W ramach spotkania osoby biorące udział w konferencji będą mogły wybrać jeden z pięciu paneli dyskusyjnych: wolontariat szkolny, międzypokoleniowy, międzynarodowy, e-wolontariat oraz budowanie wolontariatu długofalowego. Uczestnicy wezmą również udział w sesji prezentującej projekty zrealizowane w ramach konkursu grantowego Fundacji Kronenberga. Swoimi receptami na wolontariat w kulturze podzielą się przedstawiciele m.in. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Spotkanie będzie także okazją do rozmów i konsultacji z ekspertami i trenerami.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Potwierdzenie uczestnictwa chętni otrzymają 27 listopada br.