Do 19 stycznia br. trwa nabór zgłoszeń do programu „Archi-przygody” dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1‒3 szkoły podstawowej. Inicjatywę realizuje Narodowe Centrum Kultury.

„Archi-przygody” to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Inicjatywa została powołana w celu przeprowadzenia zajęć o tematyce związanej z architekturą i wprowadzających w kulturę życia społecznego. Zajęcia prowadzone są we współpracy nauczyciela z architektem zatrudnionym przez NCK.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest nabywanie przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.

W ramach programu studenci i absolwenci wydziałów architektury i innych wydziałów sztuk projektowych wybiorą placówki, w których będą mogli prowadzić zajęcia. Lista zakwalifikowanych par zostanie ogłoszona 3 lutego 2020 r. na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Nauczyciele, architekci i ich podopieczni będę mieli trzy miesiące, od 2 marca do 2 czerwca 2020 r., na realizację 10 zajęć na podstawie scenariuszy przygotowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

Aby wziąć udział w naborze do programu „Archi-przygody”, należy wypełnić formularze zgłoszeniowe dla przedszkoli i dla uczniów klas I-III.