Do 21 maja br. trwa nabór zgłoszeń do V edycji konkursu grantowego „To dla mnie ważne”, którego organizatorami jest Fundacja Aviva oraz Wspieram.to. W ramach inicjatywy można zgarnąć do 50 000 zł. Laureatów konkursu poznamy 20 czerwca br.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest wsparcie dzieci w ich rozwoju, edukacji, zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu ich hobby i kompetencji.

Konkurs grantowy „To dla mnie ważne” skierowany jest do wszystkich, którzy swoje inicjatywy kierują do dzieci w wieku do 13 lat. Zgłoszenia mogą przesyłać organizacje, instytucje lokalne oraz sami mieszkańcy.

Zgłaszane pomysły mogą mieć charakter inwestycji lub lokalnych programów społecznych. Chodzi tu m.in. o projekty takie jak doposażenie świetlic, zakup sprzętu edukacyjnego, pomocy naukowych, sprzętu pomagającego rozwijać dziecięce hobby, stworzenie aplikacji mobilnych pomagających w zdobywaniu wiedzy. W tegorocznej edycji wyłączona zostaje natomiast możliwość tworzenia nowych placów zabaw oraz boisk sportowych.

Inicjatywa składa się z dwóch etapów. W trakcie I etapu konkursu, do 21 maja br. uczestnicy zgłaszają pomysły na działania dla najmłodszych. II etap natomiast to głosowanie internautów na zgłoszone inicjatywy, które potrwa od 22 maja do 11 czerwca. Do finału zostanie wyłonionych dwadzieścia pomysłów o największej liczbie głosów. Laureatów konkursu poznamy 20 czerwca 2017 r.

Inicjatywy można zgłaszać na stronie www.todlamniewazne.pl za pomocą formularza zgłoszeniowego.