Do 15 stycznia 2020 r. trwają zapisy na bezpłatny kurs online „Otwarte zasoby edukacyjne w bibliotece”, będącym częścią trzyletniego projektu rozwoju kompetencji cyfrowych w bibliotekach. Projekt realizowany jest przez Centrum Cyfrowe we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Kurs skierowany jest wszystkim do pracowników bibliotek szkolnych, publicznych, pedagogicznych i akademickich, a także do edukatorów, animatorów i pracowników domów kultury.

Inicjatywa składa się z 7 modułów merytorycznych, wstępu i ewaluacji. Uczestnicy będą pracować ze wsparciem mentora. W czasie kursu każdy uczestnik ma stworzyć własny zasób edukacyjny do wykorzystania w bibliotece.

Uczestnicy podczas spotkania dowiedzą się m.in. czym jest otwartość w edukacji i jak ją wykorzystać w bibliotece; gdzie szukać otwartych zasobów edukacyjnych; jak prawo autorskie i wolne licencje wspierają edukację i jak z nich korzystać; a także nauczą się, jak poprowadzić zajęcia dla dorosłych w bibliotece oparte na diagnozie lokalnej czy jak stworzyć swój własny otwarty zasób edukacyjny, który będzie można wykorzystać w pracy w bibliotece.

Kurs startuje 27 stycznia i potrwa do 8 marca 2020 r. Uczestnicy, którzy ukończą kurs, otrzymają certyfikat, a chętni będą mieli szansę kontynuować szkolenie na warsztacie stacjonarnym. Wybrane osoby z grupy będą mogły również zostać trenerami SpołEd i przeprowadzić warsztaty w swojej bibliotece.

Aby wziąć udział w kursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.