15 i 16 listopada w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędzie się IX edycja ogólnopolskiego kongresu bibliotek publicznych „Brawo Wy! Brawo My!”. Udział w kongresie jest bezpłatny. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tym razem uczestnicy skupią się na bibliotece jako miejscu współdziałania i współpracy, a także na wspólnym świętowaniu jubileuszu 10-lecia FRSI w gronie bibliotekarzy z całej Polski.

Na uczestników czekają warsztaty, prezentacje oraz mnóstwo aktywności w kuluarach. 15 listopada odbędzie się także urodzinowe przyjęcie FRSI. Drugiego dnia natomiast osoby biorące udział w kongresie wspólnie spojrzą w przyszłość, by, korzystając z wiedzy ekspertów i doświadczenia współuczestników, nakreślić scenariusze przyszłości bibliotek.

Ogólnopolski kongres bibliotek realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009–2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.