Od 3 do 14 sierpnia br. w Warszawie odbędą się kursy STORE dotyczące projektowania przestrzennego. Warsztaty te skierowane są do osób, które interesują się i posiadają wiedzę z zakresu projektowania, a w szczególności mogą w nich wziąć udział obecni i przyszli studenci kierunków artystycznych, architektonicznych czy projektanckich. Nadrzędnym celem zajęć jest stworzenie i realizacja autorskich projektów oraz ambitnych publicznych widowisk.

Organizatorem kursów jest międzynarodowa organizacja STORE z siedzibą w Londynie, zrzeszająca artystów, architektów oraz projektantów. Powstała ona dzięki grupie ludzi, których głównym celem jest potrzeby wspólnego uczenia się, dzielenia wiedzą oraz tworzenia nowych projektów.

W czasie kursów uczestnicy zaplanują i stworzą projekt warszawskiej parady, która przemaszeruje ulicami stolicy. Do głównych zadań uczestników zajęć należeć będzie przede wszystkim zaprojektowanie i stworzenie kostiumów oraz mobilnych platform, opracowanie choreografii oraz wybór miejsca przyszłej parady.

Szczegółowe informacje dotyczące kursów znajdują się na stronie internetowej organizatora.