Do 1 lutego 2016 r. trwa nabór zgłoszeń do IX edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, której organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz Biblioteka Narodowa. Na laureatów prestiżowego wyróżnienia czeka 200 000 zł.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to inicjatywa, która sięga czasów przedwojennych. W obecnej formie nagroda przyznawana jest od 2008 r., kiedy to Rada Miasta przyjęła uchwałę reaktywującą wyróżnienie.

Kandydatów do IX edycji Nagrody mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy. Z zastrzeżeniem, iż muszą to być pozycje wydawnicze, które zostały napisane w języku polskim i wydane w 2015 r. Nominacje można zgłaszać w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca — tekst i ilustracje oraz edycja warszawska.

Spośród zgłoszonych propozycji Jury wyłoni po trzy książki w każdej z kategorii. Ogłoszenie nominacji odbędzie się w marcu. W kwietniu natomiast, podczas uroczystej gali, zostaną ogłoszeni laureaci Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Oprócz zwycięzców w poszczególnych kategoriach Jury nagrodzi warszawskiego autora za jego całokształt twórczości.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesyłać go drogą elektroniczną na adres nagrodaliteracka@um.warszawa.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy,
ul. Niecała 2,
00-098 Warszawa
z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”.

Prawidłowo wypełnione zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora, tytuł książki, wydawcę, rok wydania oraz kategorię.