Od 9 do 11 października 2015 r. w stolicy odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju — „Warszawskie Targi Sztuki”. Spotkania te skierowane są przede wszystkim do marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. Targi po raz 7. odbędą się w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim.

W czasie 13. edycji targów około 50 wyselekcjonowanych galerii oraz antykwariatów wystawi blisko 1000 dzieł sztuki, m.in. obrazy, rzeźby oraz obiekty antykwaryczne. Wśród wystawców są również galerie specjalizujące się w fotografii, domy aukcyjne oraz galerie prezentujące jedynie grafikę. Dzięki tak dużej różnorodności prezentowanych dzieł będzie można zapoznać się z dokonaniami zarówno klasyków sztuki, jak i młodszych pokoleniowo kolegów.

Podczas Targów zorganizowane zostaną także warsztaty dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą zajęć dla najmłodszych jest Pracownia Grafiki Artystycznej Kwadrat. Warsztaty prowadzą znani artyści m.in. Andrzej Pągowski i Józef Wilkoń. Równie istotnym elementem kolejnej edycji targów są wykłady o sztuce i jej rynku.