Od 19 do 25 sierpnia br. potrwa wakacyjna odsłona Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej — Ojce i Dziatki. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu obowiązuje wstęp wolny.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej — Ojce i Dziatki to projekt realizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego, który ma na celu łączenie pokoleń, nie tylko za pomocą książek, ale również poprzez zwiedzanie małej Ojczyzny. Festiwal ma być zatem pretekstem do odwiedzenia miejsc perełek, które są tuż obok, czasami tak blisko, że wciąż nie było czasu, by je zobaczyć.

W ramach inicjatywy odbędą się m.in. warsztaty, spotkania, zabawy literackie. Udział w festiwalu wezmą m.in. Marianna Oklejak, Urszula Palusińska, Marcin Kozioł, Marcin Bruchnalski, Tomasz Schimscheiner — ambasador festiwalu.

Na wydarzenia organizator zaprasza do: Restauracji Wierzynek, Zamku Królewskim na Wawelu, Domu Malarek w Zalipiu, Zamku w Nowym Wiśniczu, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Muzeum Zabawek w Krynicy, Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Olkuszu, Sądeckim Parku Etnograficznym, Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu, Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, Enklawie Przyrodniczej — „Bobrowisko” w Starym Sączu oraz Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy na adres mailowy przesłać maila z informacją o chęci udziału w imprezie: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Festiwalu.