Do 28 czerwca br. trwa nabór zgłoszeń do V edycji konkursu Zaśpiewajmy.pl, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności wokalnych, emisji głosu i poprawnej intonacji, a także interpretacji utworu muzycznego. Zadaniem projektu jest również promocja polskich piosenek „z tekstem i historią”.

Konkurs polega na solowym wykonaniu wybranej piosenki ze śpiewnika dostępnego na stronie zaspiewajmy.pl. Znajduje się w nim 175 piosenek ilustrujących obraz naszego kraju w kontekście zmian pokoleniowych, obyczajowych w XX i XXI w.

Inicjatywa skierowana jest do osób, którym śpiewanie sprawia przyjemność, niezależnie od wieku i poziomu doświadczenia. Inicjatywa podzielona jest na dwie grupy wiekowe do 15. i od 16. roku życia.

W konkursie może wziąć udział maksymalnie 400 osób, w pierwszej i drugiej kategorii wiekowej po 200 osób.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać za jego pośrednictwem nagranie audio-video wykonania w formacie MP4 lub link do niepublicznego nagrania zamieszczonego na platformie YouTube.

Na laureatów inicjatywy czekają nagrody.

Dla uczestników poniżej 15. roku życia czekają:

  • I nagroda — nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł oraz pokrycie kosztów konsultacji wokalnych przez trenera wokalu;
  • II nagroda — 1000 zł;
  • III nagroda — 500 zł.

W kategorii II uczestnicy powyżej 15 roku życia otrzymają:

  • I nagrodę — nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł oraz pokrycie kosztów udziału w 53. Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz w Chodzieży, a także nagranie piosenki w profesjonalnym studiu z udziałem pianisty;
  • II nagrodę — 1000 zł;
  • III nagrodę — 500 zł.

Lista laureatów zostanie ogłoszona 5 lipca 2024 r. na stronach Narodowego Centrum Kultury i Zaspiewajmy.pl.