Trwa nabór zgłoszeń do projektu „Tłumacze w szkołach”, którego organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. W ramach inicjatywy szkoły, biorące udział w projekcie będą mogły zaprosić tłumaczy do poprowadzenia warsztatów z uczniami. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

„Tłumacze w szkołach” to projekt realizowany od 2017 r., dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty — dodaj do ulubionych”.

Uczniowie biorący udział w inicjatywie rozwijają swoje pasje językowe i poznają kulisy pracy tłumaczy literatury. Dzięki specjalnym lekcjom w formie warsztatów młodzież odkrywa także bogactwo języka oraz niuanse literackich tekstów źródłowych.

W tegorocznej edycji projektu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do udziału szkoły i klasy licealne z Gdańska i okolic, w których uczniowie uczą się języka angielskiego.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy przesłać zgłoszenie drogą mailową na adres ana.matusevic@ikm.gda.pl. Zgłoszenie powinno zawierać dane szkoły wraz z adresem, wiek uczniów, którzy wezmą udział w warsztatach, języki obce, jakich uczą się uczniowie oraz preferowane daty i godziny warsztatów.