Od 7 do 9 lipca br. w Lubiążu odbędzie się II NieKongres Animatorów Kultury. Impreza odbędzie się podczas Slot Art Festivalu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizatorami inicjatywy są Biuro Festiwalowe Impart 2016, Narodowe Centrum Kultury, Forum Kraków oraz Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych. Udział w II edycji imprezy jest bezpłatny. Rejestracja rusza już 23 maja 2016 r.

Spotkanie w ramach II NieKongresy Animatorów Kultury ma na celu przedstawienie różnorodnych podejść, metod, poglądów i doświadczeń osób pracujących w instytucjach kultury. Ma także zainspirować do autorefleksji i prezentacji różnych środowisk czy organizacji. Bardzo ważnym aspektem poruszanym w czasie kongresu będzie temat kompetencji animatorów i strategii rozwoju animacji w Polsce oraz dyskusja na temat animacji kultury.

Program NieKongresu będzie zorganizowany przestrzennie. Złożą się na niego: manifesty, strefy tematyczne, targi oraz autorskie ścieżki tematyczne.

Slot Art Festival, podczas którego odbędzie się II edycja NieKongresu, to festiwali kultury alternatywnej. Od 10 lat organizowany jest na terenie kompleksu pałacowo-klasztornego w Lubiążu. Co roku angażuje ponad 1500 wolontariuszy. Na program festiwalu składają się warsztaty, koncerty, wykłady, wystawy oraz teatr, kino, wydarzenia sportowe i rekreacyjne.

Aby wziąć udział w II edycji NieKongresu, należy się zarejestrować poprzez formularz na stronie www.platformakultury.pl.