Do 31 lipca br. można nadsyłać zgłoszenia w konkursie na przekład na język portugalski opowiadania Andrzeja Stasiuka „Babka i duchy”. Organizatorami inicjatywy są Instytut Książki, Ambasada RP w Brazylii oraz Uniwersytet Federalny Stanu Paraná. Nagrodą główną w konkursie jest miesięczny pobyt w Krakowie w Kolegium Tłumaczy.

Konkurs ma zachęcić początkujących bądź potencjalnych tłumaczy do praktyki przekładowej.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do tłumaczy literatury polskiej na język portugalski w Brazylii. Wziąć udział w konkursie mogą także osoby posiadające co najwyżej jedną publikację przekładu w formie książkowej oraz osoby, które nie posiadają w swoim dorobku żadnego przekładu, a są zainteresowane tłumaczeniami literackim.

Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni do dalszej współpracy. Będą mogli wziąć także w warsztatach, które zaplanowano na październik 2015 r.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres: t.pindel@instytutksiazki.pl z dopiskiem „Konkurs na tłumaczenie — portugalski”. Wyniki konkursu ogłosi jury najpóźniej do 31 sierpnia br. na stronie internetowej Instytutu Książki.