Do 10 maja br. w ramach III edycji programu „mPotęga” organizowane są dwa konkursy grantowe, w których można ubiegać się o dofinansowanie. O granty ubiegać się mogą biblioteki, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Program „mPotęga” realizuje Fundacja mBanku i Fundację Dobra Sieć. Na uczestników inicjatywy czekają nagrody pieniężne do 8000 zł.

Celem konkursów grantowych jest popularyzacja matematyki wśród młodych ludzi. Dzięki programowi pasjonaci matematyki mogą zdobyć fundusze na własne projekty edukacyjne.

W ramach programu realizowane są dwa konkursy grantowe. Pierwszy z nich skierowany jest do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. O dofinansowanie w tym konkursie można ubiegać się na przygotowanie różnego typu gier, np. planszowych czy terenowych, zabaw edukacyjnych, quizów matematycznych oraz warsztatów dla rodziców. Drugi konkurs natomiast powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach tego konkursu można ubiegać się dofinansowanie przygotowania pokazów, zajęć matematycznych, gier m.in. terenowych, miejskich, quizów czy filmików edukacyjnych.

Na realizację projektów edukacyjnych uczestnicy Programu otrzymują granty w wysokości od 2000 do 8000 zł. Projekty trwają od 2 do 4 miesięcy. Zostaną przyznane także Nagrody Publiczności w postaci dodatkowych dotacji w wysokości 5000 zł. Na najlepsze projekty internauci będą mogli oddać głosy na stronie mpotega.pl.

Aby wziąć udział w jednym z konkursów, należy złożyć wniosek na stronie internetowej projektu.

Poprzednie edycje „mPotęgi” objęły 96 projektów matematycznych i wzięło w nich udział ponad 16 000 uczniów i rodziców.