6 i 7 kwietnia w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbędzie się III edycja Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” Empiku. Wstęp na targi i wszystkie towarzyszące im wydarzenia jest bezpłatny. Inicjatywę patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafała Trzaskowski.

„Przecinek i Kropka” to realizowany przez Empik wieloletni ogólnopolski program, którego celem jest promowanie ciekawych, mądrych książek dla dzieci, przede wszystkim pod względem literackim, graficznym i edytorskim. Elementami programu są m.in. konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej. Autorzy i ilustratorzy książek, które wygrają w tegorocznej edycji konkursu, zostaną uhonorowani statuetką i nagrodą pieniężną. Empik będzie je też promować i rekomendować w swoich salonach oraz w sklepie internetowym.

Targi Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” organizowane przez Empik to najciekawsze nowości wydawnicze, najpiękniej zilustrowane publikacje, rozwijające kreatywność warsztaty i szansa na spotkanie z najpopularniejszymi twórcami książek. Poprzednią edycję wydarzenia odwiedziło 15 000 osób. Dzieci robiły chemiczne eksperymenty, własne lalki teatralne, rozkładały na części komputery, rozwiązywały detektywistyczne zagadki, a przede wszystkim wraz z rodzicami, pisarzami i ilustratorami eksplorowały świat bohaterów swoich ulubionych opowieści i bajek.

W programie tegorocznych Targów znalazło się ponad 60 wydarzeń dla dzieci w tym spotkań oraz warsztatów. Najmłodsi pasjonaci książek w tym roku będą mogli pod okiem ekspertów nauczyć się jak rysować mapy, projektować bajkowe neony, przyrządzać eliksiry czy budować rakiety, odkryją tajniki pracy astronauty, dziennikarza radiowego i kucharza. Podczas III edycji Targów będzie można również poznać m.in. autora Lekcji niegrzeczności Marcina Wichę, przyrodnika i dziennikarza Adama Wajraka, czy Agnieszkę Kunikowską, której głosem przemawia królewna Fiona ze Shreka.