Jak informuje MKiDN na swoich stronach internetowych, ponad 3 500 bibliotek publicznych nadal będzie bezpłatnie korzystać z Internetu. O darmowy dostęp do sieci będą mogły ubiegać się także kolejne placówki.

Zagwarantuje to porozumienie, jakie 23 lipca podpisali Bogdan Zdrojewski — Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Michał Boni — Minister Administracji i Cyfryzacji, Maciej Witucki — Prezes Orange Polska, Jerzy Koźmiński – Przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Rafał Kramza — Prezes Zarządu FRSI.

Porozumienie to kontynuacja programu internetyzacji bibliotek publicznych ogłoszony w 2009 roku. Orange Polska (wówczas Grupa TP) zadeklarowała w nim bezpłatne podłączenie Internetu do wszystkich gminnych bibliotek publicznych. Z oferty do tej pory skorzystało ponad 3 500 placówek.

Jak podkreśla Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski, program internetyzacji bibliotek jest jednym z wzorcowych przykładów udanej współpracy publiczno-prywatnej.