Do 19 kwietnia br. trwa nabór zgłoszeń do pilotażowej edycji projektu „Para-buch! Książka w ruch!”. Projekt realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Deutsche Telekom Stiftung.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest promocja książek popularnonaukowych, rozbudzanie wśród dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.

Projekt skierowany jest bibliotek publicznych z gmin miejskich, wiejskich, wiejsko-miejskich z województw lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

W ramach projektu organizator inicjatywy zapewnia bibliotekom biorącym w nim udział przygotowanie zasobów edukacyjnych w tym listy rekomendowanych książek popularnonaukowych dla dzieci, strony internetowej, poradnika, wskazówek, pomysłów i inspiracji dla osób prowadzących w bibliotekach spotkania czytelnicze, edukacyjne i animacyjne dla młodszych dzieci, dwudniowe praktyczne szkolenia oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

W ramach pierwszej edycji „Para-buch! Książka w ruch!” od bibliotek biorących udział w projekcie organizator oczekuje zaangażowania w działania projektowe przynajmniej jednego wolontariusza, zapewnienia udziału dwóch osób w dwudniowym szkoleniu, organizowania regularnych spotkań dla dzieci w wieku 3–10 lat, promujących czytelnictwo literatury popularnonaukowej, obejmujących głośne czytanie książek oraz działania edukacyjne i animacyjne przez minimum 5 miesięcy w okresie od czerwca 2019 r. do lipca 2020 r. oraz podzielenia się z organizatorem doświadczeniami z organizacji i prowadzenia takich spotkań.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Informacja o wynikach naboru zostanie podana do publicznie do 30 kwietnia 2019 r.