Do 28 lutego br. czytelnicy mogą głosować w II edycji plebiscytu „Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl”. Do nagrody nominowanych jest 230 tytułów w 12 kategoriach z 79 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Laureatów plebiscytu poznamy 10 marca 2017 r. W I edycji czytelnicy oddali ponad 100 tysięcy głosów na swoich faworytów.

Plebiscyt lubimyczytac.pl to doskonała okazja dla czytelników by w internetowym konkursie wyróżnić swoich ulubionych autorów i wydawców.

O zakwalifikowaniu się 230 tytułów do plebiscytu w pierwszej kolejności decydowała liczba opinii i wysokość ocen wystawionych przez użytkowników, w drugiej przyznane książkom nagrody i wyróżnienia.

Spośród nich czytelnik może oddać po jednym głosie w każdej z 12 kategorii. Są to: literatura piękna, literatura faktu, kryminał, horror, literatura obyczajowa, fantastyka, science fiction, autobiografia, powieść historyczna, powieść młodzieżowa. W tym roku dodatkowo czytelnicy mogą głosować w dwóch nowych kategoriach: fantastyka młodzieżowa oraz literatura dziecięca.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy wejść na stronę lubimyczytac.pl i oddać swój głos na wybraną książkę. Zwycięzcy otrzymają symboliczne dyplomy.