Do 31 sierpnia br. można przesyłać pracę w IV edycji konkursu poetycko-plastycznego „Wiersz+Obraz”, którego organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz dwumiesięcznik literacki „Topos”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem 150-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Na laureata projektu czeka gratyfikacja finansowa w wysokości 2500 zł.

Przedmiotem konkursu „Wiersz+Obraz” są plastyczne interpretacje wybranych przez organizatora konkursu wierszy Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Jana Kasprowicza i Karola Wojtyły. Można je wykonać w różnej formie: w postaci malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii.

Inicjatywa skierowana jest do studentów ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół plastycznych, a także indywidualnych twórców.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać prace na adres: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, 81–706 Sopot, Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12 z dopiskiem „Wiersz+Obraz”. Prace te nie mogą przekroczyć wymiaru 70×100 cm i muszą na odwrocie zawierać następujące dane: imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mailowy oraz tytuł wiersza, który był inspiracją do powstania pracy.

Pokaz prac nagrodzonych w konkursie i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 21 września br. w Dworku Sierakowskich w ramach Festiwalu Poezji w Sopocie.

Dodatkowe informacje o konkursie, a także wybór wierszy znajdują się na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.