Do 20 września br. trwa nabór zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, czyli konferencji dobrych praktyk. Organizatorem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Instytut Dizajny. Inicjatywa odbędzie się w dniach od 21 do 23 października 2019 r. w Kielcach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne, dwudniowe wydarzenie organizowane we współpracy z lokalnymi partnerami, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „animacja + słowo!”

Nadrzędnym celem projektu jest umożliwienie wymiany doświadczeń animatorów kultury i lokalnych liderów na temat realizowanych projektów kulturalnych w całej Polsce.

Wydarzenie odbywa się zawsze pod hasłem przewodnim — dotychczas były to m.in.: „edukacja + animacja”, „nowe media + animacja”, „sztuka + animacja”, „historie + animacja”, „przestrzeń publiczna + animacja”, „animacja + generacje”.

Udział w projekcie mogą wziąć osoby, które odkrywają, upamiętniają i popularyzują lokalne i regionalne dziedzictwo związane ze słowem, twórczość lokalnych pisarzy, poetów, kronikarzy oraz autorów tekstów w tym twórców ludowych.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.