Już 20 listopada zapraszamy do Warszawy, na III Ogólnopolski Kongres Instytucji Kultury, na którym tematem przewodnim będzie cyfrowa kultura, kulturalne pieniądze.

Kongres przeznaczony jest dla wszystkich osób związanych z kulturą, przygotowywaniem i promocją wydarzeń w nowych mediach przy udziale dostępnych narzędzi cyfrowych oraz dla tych, którzy szukają środków finansowych na realizację swoich projektów!

W programie pojawią się prelekcje na temat rozpowszechniania zbiorów w Internecie, korzystania z dawnych materiałów oraz możliwości prawnych digitalizacji zbiorów. Zostaną przedstawione przykłady wykorzystania nowych mediów w działalności instytucji kultury i dowody, że instytucja kultury może być nowoczesna. Będzie możliwość wzięcia udziału w dyskusji poświęconej otwarciu zasobów publicznych, szansom i zagrożeniom, jakie to za sobą niesie. Praktycy zainspirują uczestników, w jaki sposób pozyskać fundusze na realizację projektów w kulturze.

Kongres Instytucji Kultury to miejsce ciekawych wykładów i paneli przeznaczonych tylko dla świata kultury. To również kulturalna pigułka dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji w zakresie praktycznych rozwiązań oraz wiedzy na tematy żywotne dla kultury, w szczególności na aspekty prawne i pragmatyczne rozwiązania w prowadzeniu działalności kulturalnej.

Nie zwlekaj! Zarezerwuj miejsce już dziś! Więcej informacji na www.kongresinstytucjikultury.com.pl lub www.mjtraining.pl.