Do 30 listopada br. trwa nabór zgłoszeń w konkursie translatorskim na przekład literatury polskiej na języki obce. Organizatorem inicjatywy jest Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Konkurs jest jednym z elementów programu promocji kultury polskiej za granicą.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest wsparcie finansowe przekładów i wydań literatury polskiej na rynkach zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla dzieci i młodzieży, książek o Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Mowa tutaj o przekładach przede wszystkim na języki angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i rosyjski.

W konkursie mogą wziąć udział tłumacze z języka polskiego na języki obce, a także wydawcy zagraniczni dysponujący doświadczeniem w wydawaniu i rozpowszechnianiu książek na danym obszarze, którego oferta dotyczy, zamierzający wydać przetłumaczone na inne języki dzieła polskiej literatury i rozpowszechniać je w formie drukowanej i ewentualnie ebooka lub audiobooka poza terytorium Polski.

Do konkursu można zgłaszać publikacje z dziedziny literatury pięknej, humanistyki, utwory historyczne, literaturę faktu oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Aby wziąć udział w konkursie translatorskim należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [plik DOCX] i przesłać go na adres mailowy literatura@wroclaw2016.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy znajdują się na stronie internetowej www.wroclaw2016.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 grudnia 2016 r.